IndeksRejestracjaZaloguj

Share | 

Życie po Życiu

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Paskuda
Opiekun
Opiekun

PisanieTemat: Życie po Życiu   17.03.11 1:35

Dziś porozmawiamy o sprawach o których zazwyczaj nie myślimy.Nie jeden film nie jeden reportaż powstał o ludziach którzy przeżyli śmierć kliniczną widzieli siebie nad swymi ciałami,widzieli tunele,światła.
Czy wierzycie w to?
Wiadomo człowiek jest sceptykiem,póki nie przeżyje nie uwierzy ale w coś wierzyć trzeba.

Ja wierze....wierze,że gdzieś tam czeka na nas inny lepszy świat bez bólu,cierpień.

Zapraszam do rozmowy

Doceniona

PisanieTemat: Re: Życie po Życiu   17.03.11 1:47

Ja też wierzę. Nie wyobrażam sobie, że 'po drugiej stronie' nic nie ma. Nie dopuszczam nawet takiej myśli. Po części wierzę w reinkarnację również, ale chyba bardziej CHCIAŁABYM żeby istniała. Kiedyś zobaczymy jak to będzie i kto miał rację.
Powrót do góry Go down
beata
Zastępca
Zastępca

PisanieTemat: Re: Życie po Życiu   17.03.11 22:51

Śledzę ten wątek od wielu lat i im więcej czytam i analizuję tym bardziej stoję w miejscu z odpowiedzią.
A że należę do niepoprawnych realistek: uwierzę jak przeżyje;)
Zdecydowanie nie wierzę w duchy, wątpię w reinkarnację, ale co do życia po życiu- nie mam zdania

Powrót do góry Go down
MamaMagda
Nowa
Nowa

PisanieTemat: Re: Życie po Życiu   02.04.11 16:05

Wierzyłam, wierzyłam że kiedyś spotkam się ze wszystkimi którzy odeszli chociaż przez chwilę.
Ale w codziennym życiu, gdy ono mnie tak doświadcza, zastanawiam się czy na pewno. Czy nie będzie tak, że odejdę i po prosu nie będzie nic, zasnę i zasnę na zawsze.
Powrót do góry Go down
Farrah
Obeznana
Obeznana

PisanieTemat: Re: Życie po Życiu   02.04.11 19:17

Nie wiem czy wierzę...od palu lat zastanawiam się co tam jest po drugiej stronie...jakoś ciężko mi uwierzyć w to że tam tak pięknie jest bez bólu itp...wierzę za to w piekło ale nie takie jakie jest w biblii tylko w swoje wyobrażenia...w historie o ludziach którzy przeżyli śmierć kliniczną wierzę ponieważ mój kolega taką przeżył...ale w historię o tym że to dziecko rozmawiało z Jezusem i kogoś tam widziało nie wierzę...Jestem ogółem źle nastawiona do tego typu spraw.
Powrót do góry Go down
Agnieszka228
Wyszkolona
Wyszkolona

PisanieTemat: Re: Życie po Życiu   02.04.11 19:35

Wierzę w śmierć kliniczną
Wierzę że jest drugie życie po tamtej stronie i wierzę że tam jest lepiej:)

Powrót do góry Go down
katasia222
Nowa
Nowa

PisanieTemat: Życie po życiu   03.04.11 23:17

Każdy ma taką nadzieję,że jednak "tam po drugiej stronie" coś jest:) Ja wierzę, że tak jest.
Moim zdaniem łatwiej tak się żyje ( z takim przekonaniem). Jeżeli w nic byśmy nie wierzyli, nasze życie byłoby bez sensu - pozabijali by się wszyscy.
Zawsze mnie te tematy tak naprawdę przerażały... bo nie mogłam sobie uzmysłowić jak to jest kiedy człowiek umiera i nic się dalej z nim nie dzieje. I tak sobie bez sensu rozmyślałam jak to jest trwać w nicości... a raczej czy takowa istnieje. W każdym bądź razie bzdurne rozmyślanie. Na szczęście wiele doświadczyłam przez całe życie i wierzę.. i tak jest dobrze:)
Wierzę, ze spotkam wszystkich zmarłych, za którymi bardzo tęsknię i widzę w tym wszystkim sens. Jeżeli byłoby inaczej to chyba raczej nie byłoby sensu dążenia do czegokolwiek w życiu.
... ale wszystko pogmatwałam:D
Powrót do góry Go down
MamaMagda
Nowa
Nowa

PisanieTemat: Re: Życie po Życiu   04.04.11 21:02

Ja natomiast mam problem z pogodzeniem się z faktem śmierci. Od małego dziecka, nie wiem czy coś w tej kwestii mnie wystraszyło, pojęcia nie mam. Nie wiem jakbym się zachowała jakby umarł ktoś najbliższy dla mnie (ktoś z domowników). W swoim życiu póki co zmarła jedna ważna dla mnie osoba, nie mieszkałyśmy razem, a czas leczy rany.
Jednak najgorszy jest dla mnie fakt pogodzenia się z własną śmiercią, która prędzej czy później nastąpi.
Jeśli przedwcześnie nie zeżre mnie jakiś rak albo nie zabije niewydolność krążeniowo oddechowa to 1/3 życia mam już za sobą. I co dalej? Jak nabrać pokory? Jak pogodzić się z tym, że umrę?
Powrót do góry Go down
beata
Zastępca
Zastępca

PisanieTemat: Re: Życie po Życiu   05.04.11 13:30

MamaMagda- kiedyś podobnie jak Ty czułam paniczny strach przed śmiercią. Ten strach troszkę się wyciszył pod wpływem doświadczeń życiowych. Czy można się tak całkiem oswoic z tą nieuniknioną perspektywą- mam wątpliwości.

Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Życie po Życiu   

Powrót do góry Go down

Życie po Życiu

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1