Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Adopcja

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
beata
Zastępca
Zastępca
beata


Adopcja Empty
PisanieTemat: Adopcja   Adopcja Empty18.03.11 18:45

Temat jakże bliski każdej kobiecie- żal porzuconych, nie chcianych maluszków Adopcja 729712
Czy uważacie, że kryteria przy zatwierdzaniu adopcji nie są za wysokie?(brak proporcji między parami chcącymi adoptować a ilością samotnych dzieci!)
Co myślicie o adopcji przez pary homo?(uzasadnij swoją opinię)
Jak sądzicie dlaczego gdy dziecko dowiaduje się o tym, że było adoptowane najczęściej mocno nienawidzi przybranych rodziców?
Powrót do góry Go down
Paskuda
Opiekun
Opiekun
Paskuda


Adopcja Empty
PisanieTemat: Re: Adopcja   Adopcja Empty18.03.11 20:03

Według mnie za duże kryteria nie każdy ma dom nie każdy ma auto i kupę kasy na koncie.Adopcja a Rodzina Zastępcza to dwie różne sprawy.Tu chodzi o chęci o pragnieniu dziecka by dać szansę na lepsze jutro,by dać ciepło i spokój takiemu dziecku,by kochać jak powinno się kochać dziecko.
Nie raz głośno było w tv,że ludzie brali dzieci tylko dla kasy ponad 1000zł na 1 dziecko dawało Państwo.
Wiele dzieci nie tylko niemowlaków które mają największą szansę na adopcje szuka domu i miłości,starsze dzieci bite,krzywdzone przez patologicznych rodziców szuka ukojenia i normalnego domu.Do adopcji trzeba dojrzeć to nie zabawka,że się znudzi i się odda bo większej krzywdy dziecku nie da się zrobić niż wzbudzić zaufanie i oddać np po 6 mc ponowie do Domu Dziecka.
Co do par homo tu burzliwa zapewne dyskusja,nie mam nic przeciwko gejom czy lesbijkom każdy ma prawo kochać ale czy adoptować? Jak wpłynie psychika dziecka które wychowa się mając 2 tatusiów ,bo uważam że w less parze chyba mniejsza była by trauma dla dziecka.Ktoś powie,że lepszy gej niż patologia może i tak,ale my polski naród nie jesteśmy tak bardzo wyrozumiali,my nadal mamy problem z zaakceptowaniem czarnoskórego faceta w związku z białą kobietą a co dopiero mówić o less czy geju.
Wracając do mej wypowiedzi prędzej nastąpi koniec świata niż Polska uchwali nowelizacje par homoseksualnych,przecież nawet nie można brać ślubów a co dopiero adoptować!
Ja jestem przeciwko adopcji przez owe pary
Powrót do góry Go down
beata
Zastępca
Zastępca
beata


Adopcja Empty
PisanieTemat: Re: Adopcja   Adopcja Empty05.04.11 14:13

I każdy ma prawo do swojej opinii, więc piszę tak
znam rodzinę, w której w małżeństwie rodzą się dzieci z imprez, bo państwo daje parze na ich wychowanie, czyt. na kolejne imprezy!
wolałabym oddac swoje dziecko szanującej się parze homo niż deprawowac maluchy w rodzinie wspomnianej powyżej.
Apropo seksualności wychowywanego dziecka przez parę homo, uważam że to nie ma nic do rzeczy.
Dlaczego?
Dzieci wychowywane w parach homo nie zawsze są homo i wychowywane przez parę hetero nie zawsze są hetero - wszyscy znamy takie przypadki.
Dlatego nie mam nic przeciwko adopcji dzieci przez żadną kochającą i szanujacą się parę Adopcja 258638
Powrót do góry Go down
Farrah
Obeznana
Obeznana
Farrah


Adopcja Empty
PisanieTemat: Re: Adopcja   Adopcja Empty05.04.11 14:28

Nie wiem czy bym się na to zgodziła,dzieciaki są super,uwielbiam dzieci ale czy gdybym nie mogła mieć swojego zdecydowałabym się na dziecko nie moje? Raczej nie,choć nie wykluczam tego,dlaczego? Dlatego że nie znam pochodzenia tego dziecka,nie wiem jakie będzie później,na początku może być super grzeczne itp ale po kilku miesiącach wychowywania go może mi wbić nóż w plecy...Gdybym zdecydowała się wziąć dziecko to niemowlaka ale tutaj nie mam w ogóle żadnej pewności jesli chodzi o zdrowie...Nie piszę tego dlatego że takie rzeczy się non stop zdarzają ale znam kilka takich sytuacji,opisze jedną,taka miła pani chciała mieć dziecko,zdecydowali się na niemowlę dziewczynkę,dziewczynka dorastała już zaczynały się kłopoty była bardzo rozstrzęsiona bardzo zagubiona robiła różne dziwne rzeczy,gdy dorosła zaczęła się doczepiać sąsiadów bić itp...Okazało się że jest psychicznie chora...Dlatego boję się takiej sytuacji...Bo ta dziewczyna terroryzuje rodziców i środowisko wokół siebie,dalszych relacji nie znam,nie wiem co czemu nie trafiła do zakładu..W każdym bądź razie,raczej bym się nie zdecydowała na adopcję...I tak jak beata uważam że czasem lepszymi rodzicami są partnerzy o tej samej płci czyli pary homoseksualne niż normalne czyli meżczyzna,kobieta...

Co do kolejnego pytania to nie wiem,nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje że dzieci nienawidzą a raczej zaczynają nienawidzić swoich przybranych rodziców...Może wynika to z tego że zbyt późno się dowiadują,uważam że adoptowane dziecko powinno się o tym dowiedzieć jak najwcześniej...Ponadto takie dziecko zaczyna być zagubione boi się i czuje w sobie złość spowodowana myslami "co spowodowało że moi biologiczni rodzice mnie opuścili oddali zostawili" wtedy rozładowywuje tę złość na przybranych rodzicach,najcześciej takie dzieci chcą szukać swoich biologicznych rodziców i uważam ze powinno się im na to pozwolić,bo czasem dziecko dochodzi do wniosku że jednak lepiej się stalo że zostało adoptowane i wtedy mocniej kocha tych przybranych rodziców...
Powrót do góry Go down
MamaMagda
Nowa
Nowa
MamaMagda


Adopcja Empty
PisanieTemat: Re: Adopcja   Adopcja Empty06.04.11 0:17

Ja się przyczepię do tego 1000zł...
Znajoma ma adoptowane dzieci, dwójeczkę.
Na adoptowane nie dostajesz nic oprócz tego co normalnie daje państwo na dzieci czyli ewentualne rodzinne. Ten tysiak to dostajesz tylko jak masz status rodziny zastępczej.
Moim zdaniem kryteria są za wygórowane. A tyle dzieci czeka na nowy dom...
Jeśli chodzi o pary homo... wybaczcie dla mnie to dewiacja. Lepsza samotna matka czy ojciec niż dwie mamy albo dwóch tatusiów.
Ogólnie ja trzymam się na bakier od par homo, chociaż mam znajomego, który jest gejem i ojciec małego ma sąsiadki less.
Powrót do góry Go down
Sponsored content




Adopcja Empty
PisanieTemat: Re: Adopcja   Adopcja Empty

Powrót do góry Go down
 

Adopcja

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: DEBATY KOBIET :: TEMATY DNIA-
Skocz do: