Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Aborcja

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Paskuda
Opiekun
Opiekun
Paskuda


Aborcja Empty
PisanieTemat: Aborcja   Aborcja Empty04.03.11 4:32

Jak wiecie w Polsce jest zakaz usuwania ciąży legalnie,chyba,że pochodzi z gwałtu bądź dziecko jest chore lub ciąża zagraża życiu matki,Niestety proceder usuwania ciąży prywatnie jest rozpowszechniany w Polsce.Usuwają zazwyczaj kobiety młode,nie przystosowanie do bycia matką lub kobiety którym nie leży posiadanie dziecka.
Niestety aborcja ma także cienie w niektórych przypadkach możliwość zajścia w ciąże jest znikoma co skutkuje w przyszłości wyrzutami sumienia.
Pytanie moje do Was co myślicie o aborcji?Czy jesteście za legalizacją usuwania w Szpitalach,czy chore dziecko jest motywem usuwania płodu?Co byście zrobiły?

Zapraszam do rozmów
Powrót do góry Go down
poznaniiiiianka
Raczkuje
Raczkuje
poznaniiiiianka


Aborcja Empty
PisanieTemat: Re: Aborcja   Aborcja Empty04.03.11 12:04

to jest bardzo kontrowersyjny temat... ale ja osobiscie jestem zdania ze to kobieta i mezczyzna wspolnie powinni decydowac z pelna odpowiedzialnoscia za los wspolnie poczetego dziecka... Nie Sejm nie Rząd nie politycy lekarze kościół i inni ludzie... kazdy ma prawo do zycia owszem ale mysle ze kazdy powinien godnie zyc a nieraz godne zycie jest nie mozliwe bo niestety nasz Kraj nie pomaga a utrudnia zawsze wszystko... Oczywiscie nie mowie tu o kobietach ktore dla fanaberii i wlasnej wygody usuwaja ciaze tego nie rozumiem i nie zrozumiem... Ale niestety nieraz usuniecie ciazy jest lepszym wyjsciem...wiecie co pracuje z ludzmi niepelnosprawnymi i to z takimi w najgorszym stanie nic nie maja z tego ze zyca nie maja pojecia nawet co sie w okol dzieje wiec naogladalam sie w zyciu wiele i wiecie co w takich sytuacjach mysle ze powinna byc aborcja legalna... i mozecie mnie zlinczowac slownie za to ale ja tak zyc bym nie chciala .....
Powrót do góry Go down
Paskuda
Opiekun
Opiekun
Paskuda


Aborcja Empty
PisanieTemat: Re: Aborcja   Aborcja Empty04.03.11 12:24

poznaniiiiianka napisał:
Ale niestety nieraz usuniecie ciazy jest lepszym wyjsciem...wiecie co pracuje z ludzmi niepelnosprawnymi i to z takimi w najgorszym stanie nic nie maja z tego ze zyca nie maja pojecia nawet co sie w okol dzieje wiec naogladalam sie w zyciu wiele i wiecie co w takich sytuacjach mysle ze powinna byc aborcja legalna... i mozecie mnie zlinczowac slownie za to ale ja tak zyc bym nie chciala .....

Nie będe Ciebie linczować bo jestem tego samego zdania,wiesz co ja przechodzę ale na szczęście nie jest aż tak tragicznie.Ale są bardzo ciężkie przypadki dziecka i nie wiem co ja bym zrobiła gdym dowiedziała się w ciąży nie raz nie dwa nie wiadomo co będzie,lekarz nieraz nie wykrywa wad płodu,potem trauma bo czeka się na piękne zdrowe dziecko a tu cios od życia.
Ja jestem za legalizacją ponieważ skończył by się proceder usuwania na tzw lewo.Wiele takich nielegalnych aborcji kończy się tragicznie niestety o tym nie piszą.
Powrót do góry Go down
Valentia
Doceniona
Doceniona
Valentia


Aborcja Empty
PisanieTemat: Re: Aborcja   Aborcja Empty04.03.11 15:51

Ja również skłaniałabym się ku legalizacji między innymi ze względu na fakt, że mimo wszystko aborcje i tak są wykonywane w Polsce i na pewno dalej będą. Po zalegalizowaniu wszystko odbywałoby się przynajmniej sterylnie, odpowiednimi narzędziami i z zachowaniem odpowiednich procedur.

Temat oczywiście kontrowersyjny, nie będę się wypowiadać na temat, w jakich przypadkach aborcja powinna być dozwolona. Jak już powiedziałyście, to jest indywidualna sprawa każdej przyszłej matki. Jednakże gdyby krążyła lista, ankieta, odbyło się jakieś głosowanie co do legalizacji aborcji - byłabym na tak.
Powrót do góry Go down
Farrah
Obeznana
Obeznana
Farrah


Aborcja Empty
PisanieTemat: Re: Aborcja   Aborcja Empty05.03.11 16:22

Też bym była za legalizowaniem ponieważ dziewczynki w wieku 13-14 i więcej by mogły pójść zrobić aborcję w normalnym ośrodku gdzie wszystko jest sterylne i gdzie są lekarze ku temu uprawnieni,a tymczasem dziewczynki chodzą do jakiś piwnic gdzie zarażają się jakimiś świństwami...Seksu się dzieciom młodzieży nie zabroni ale można im dawać środki antykoncepcyjne żeby tej aborcji nie musiały robić,ale jeśli już się zdaży taka sytuacja powinna mieć możliwość.Słyszałam o przypadku gdzie nie chcieli wykonać aborcji dziewczynce która została zgwałcona przez swojego ojca to niedorzeczne...taki ojciec kara śmierci a dziewczynka niech ma normalne życie...tzn pół normalne...Sama bym teraz się nie poddała aborcji ale przyznaję że dawniej gdy byłam młodsza pewnie bym się poddała takiemu zabiegowi...
Powrót do góry Go down
Paskuda
Opiekun
Opiekun
Paskuda


Aborcja Empty
PisanieTemat: Re: Aborcja   Aborcja Empty05.03.11 19:35

Tu właśnie najwięcej bruździ Kościół wpajają niedorzeczne teksty o planowaniu rodziny,że prezerwatywy to zło czy pigułki.to chore rodzic odpowiada za dzieci a jesli rodzic myśli tak jak mówi Kościół nic dziwnego,że potem takie historie się słyszy w necie.To temat rzeka mozna byłoby dyskutować godzinami,jedno jest najważniesze,że ciąża powinna być z miłości i dobrze przemyślana ponieważ dziecko to nie zabawka,a seks jest dla ludzi odpowiedzialnych bo to nie tylko przyjemność ale i konsekwencje.
Powrót do góry Go down
Farrah
Obeznana
Obeznana
Farrah


Aborcja Empty
PisanieTemat: Re: Aborcja   Aborcja Empty05.03.11 20:22

Mi ksiądz powiedział że zabijam dziecko tabletkami antykoncepcyjnymi,a to bzdura bo po to zażywam by dziecka nie mieć więc tam nie ma żadnego zarodka dziecka.
Powrót do góry Go down
beata
Zastępca
Zastępca
beata


Aborcja Empty
PisanieTemat: Re: Aborcja   Aborcja Empty17.03.11 23:22

Zdecydowanie jestem za świadomą aborcją. Żaden argument nie przekona mnie do tego aby utrzymywać nie chcianą ciążę.
W dzisiejszej dobie medycyna zminimalizowała ryzyko poaborcyjnych powikłań.
Powrót do góry Go down
Sponsored content




Aborcja Empty
PisanieTemat: Re: Aborcja   Aborcja Empty

Powrót do góry Go down
 

Aborcja

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: DEBATY KOBIET :: TEMATY DNIA-
Skocz do: